KONTAKT - LEWY BOKS
Dom Aktywnego Seniora
TULIPAN
 
ul. Szpitalna 21 Ustroń 43-450
 
tel. +48 (33) 854-37-80
kom. +48 604-157-574
 

dyrektortulipan@sanatorium-ustron.pl

 
 
Dom Aktywnego Seniora
TULIPAN poleca:
 

 
 

Metoda na długowieczność - totalna detoksykacja i rewelacyjna poprawa zdrowia w krótkim czasie! - propozycja naszej mieszkanki Pani Gabrysi M.

NASI MIESZKAŃCY PROPONUJĄ... » Metoda na długowieczność - totalna detoksykacja i rewelacyjna poprawa zdrowia w krótkim czasie! - propozycja naszej mieszkanki Pani Gabrysi M.

Mam 80 lat i przez całe życie staram się prowadzić zdrowy tryb życia. Żyć zdrowo to dla mnie przede wszystkim regularny wysiłek fizyczny i psychiczny, odpowiednia dieta zawierająca naturalne suplementy oraz regularna kontrola stanu zdrowia. Ostatnio szukając skutecznej, taniej i prostej metody na poprawę mojego zdrowia a dokładniej obniżenia mojego ciśnienia, wypróbowałam metodę ssania oleju i osiągnęłam rewelacyjne efekty!

Inspiracją do wypróbowania właśnie tej metody były książki Dr Michała Tombak „Czy można żyć 150 lat”, „Droga do zdrowia” czy też „Jak żyć długo i zdrowo”. Czytając o tej metodzie pomyślałam „Ssanie oleju? Cóż to za dziwny pomysł, wierzyć – czy nie wierzyć? A może warto spróbować, bo co mnie to kosztuje?!” Zanim jednak opowiem o samej tej niezwykłej metodzie i jej efektach, których doznałam na własnej osobie, chciałabym krótko opisać jej historię. Historię tej metody zaczerpnęłam z różnych internetowych źródeł, więc w razie zainteresowania polecam gorąco odwiedzenie różnych stron w internecie lub przeczytania książek na ten temat.

Ssanie oleju znane jest ludzkości już od wieków. Był to początkowo sekret Ajurwedy, starożytnej wiedzy, pochodzącej z kultury wedyjskiej. W przetłumaczeniu „ajurweda” to „wiedza o życiu” i jest niezwykłym holistycznym podejściem do pojęcia zdrowia. Według Ajurwedy, jama ustna jest pierwotnym źródłem rozwoju chorób narządów wewnętrznych i dlatego już tutaj trzeba zacząć profilaktycznie działać. Oczywiście ssanie oleju jest tylko jednym, małym, ale ważnym elementem tego wspaniałego systemu, który daje nam zdrowie, wzrost energii i oczyszczenie poprzez silną i skuteczną detoksykację.

Ukraiński lekarz onkolog dr. F. Karacha podchwycił tę właśnie ajurwedyjską metodę i przedstawił ją w roku 1992 podczas spotkania Związku Onkologów i Bakteriologów na terenie byłego ZSRR. Dr. F. Karacha przez 15 lat bezskutecznie walczył ze swoją przewlekłą chorobą krwi, a także z artretyzmem. Dzięki ssaniu oleju w jamie ustnej całkowicie wyleczył się z obydwu schorzeń. Późniejsze badania wykazały, że ssanie oleju pomaga również w zwalczaniu innych różnorodnych schorzeń takich jak m.in.: bóle głowy, zapalenie zatok, katar, bóle zębów, krwawienie dziąseł, próchnica, zapalenie oskrzeli, bóle gardła, zapalenie migdałków, egzema, trądzik, łuszczyca, czy choroby żołądkowe, jelitowe, schorzenia serca, choroby układu nerwowego i oddechowego. Polepszenie stanu zdrowia pojawia się przy ostrych stanach chorobowych już w ciągu 2-3 tygodni, przy chronicznych stanach chorobowych zabiegi powinno się stosować nawet do 1 roku, aby przyniosły efekt. Według ukraińskiego lekarza, regularne jej stosowanie może przedłużyć wiek naszego życia nawet do 150 lat!

Ważną zasadą tej metody jest ssanie 1-2 łyżek oleju słonecznikowego, może być również olej z oliwek, sezamowy lub kokosowy ceniony ze względu na działanie oczyszczające, nawilżające i przeciwzapalne. Wybrany olej należy umieścić w jamie ustnej, ssąc go między zębami. Zabieg powinien trwać od 15 do 20 minut. Olej powinien dostać się w każdy zakątek jamy ustnej, łącznie z gardłem i migdałkami. Pod żadnym pozorem nie można go połykać, ponieważ zebrane są w nim wszystkie bakterie, których chcemy się pozbyć! Następnie wypluwamy olej, a jamę ustną wielokrotnie wypłukujemy i szorujemy pastą do zębów.

Czy warto spróbować? Oczywiście, że tak. Regularna, codzienna kuracja zwiększyła nie tylko moją energię i samopoczucie, sprawiła, że moja skóra stała się gładsza, ale przede wszystkim obniżyła moje ciśnienie na tyle, że nie potrzebne są mi teraz żadne tabletki! To po prostu czuć, jak podczas ssania wszystkie zanieczyszczenia wciągane są do oleju w jamie ustnej. Olej staje się wtedy białą cieczą z całym mnóstwem bakterii i toksyn. Na koniec ważne wskazówki dotyczące ssania:

  • olej trzeba ssać na pusty żołądek lub parę godzin po ostatnim posiłku (1-2 x dziennie)

  • jeżeli trzeba przerwać ssanie to można wziąć nową porcję oleju i dokończyć zabieg, tak by czas zabiegu wynosił razem 15 do 20 minut

  • jeżeli podczas ssania bolą mięśnie twarzy to zabieg jest zbyt intensywny

  • po zakończeniu trzeba wypłukać usta wodą (najlepiej z solą, ponieważ słona woda działa dodatkowo przeciwbakteryjnie)

Namawiam do wypróbowania tej efektywnej metody i życzę wszystkim dużo zdrowia i powodzenia!

Gabrysia M.