KONTAKT - LEWY BOKS
Dom Aktywnego Seniora
TULIPAN
 
ul. Szpitalna 21 Ustroń 43-450
 
tel. +48 (33) 854-37-80
kom. +48 604-157-574
 

dyrektortulipan@sanatorium-ustron.pl

 
 
Dom Aktywnego Seniora
TULIPAN poleca:
 

 
 

KURACJA ZIOŁAMI
SANATORIUM USTROŃ

Sanatorium Ustroń jako jedyne w Polsce oferuje pobyty sanatoryjne bez skierowania z kuracją ziołami Ojca Grzegorza Sroki.

Dzięki współpracy naszego Ośrodka z firmą Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki, możemy udoskonalić naszą ofertę i poza tradycyjną rehabilitacją wprowadzić kuracje preparatami ziołowymi, które doskonale uzupełniają proces leczenia i rehabilitacji.  W ramach naszej oferty proponujemy unikalne kuracje ziołowe na wiele schorzeń. Leczymy między innymi:

  • Problemy układu krążenia
  • Problemy układu nerwowego
  • Problemy układu moczowego
  • Problemy układu pokarmowego
  • Problemy układu oddechowego
  • Problemy ze stawami i kręgosłupem
  • Problemy z cukrzycą
  • Otyłość

 

Pobyt sanatoryjny z kuracją ziołami Ojca Grzegorza Sroki to dwa kierunki leczenia:

  1. Zabiegi rehabilitacyjne (15 zabiegów tygodniowo w tym 5 zabiegów bodźcowych wykorzystujących naturalne walory naszego uzdrowiska)
  2. Kuracja ziołami Ojca Grzegorza Sroki (kapsułki, krople, napary, herbaty, kremy, pomady, balsamy do masażów, mieszanki ziołowe)

 

W ramach zabiegów rehabilitacyjnych umożliwiamy korzystanie z bazy rehabilitacyjnej w ramach balneoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, termoterapii, fizykoterapii, inhalacji i masaży na terenie naszego ośrodka.

 

W ramach kuracji ziołami Ojca Grzegorza Sroki aplikujemy niezbędne preparaty ziołowe zgodnie ze wskazaniami lekarza przyjmującego i pod jego kontrolą.

 

Dobór preparatów ziołowych do kuracji oraz zlecenie zabiegów rehabilitacyjnych następuje podczas pierwszej wizyty lekarskiej po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego, badaniu oraz analizie wyników. Zalecamy aby każda osoba przyjeżdża do sanatorium posiadała ze sobą komplet aktualnych wyników badań (OB, morfologia, mocz, cholesterol, trójglicerydy i cukier) oraz inną dokumentacje medyczną.

W trakcie pobytu w uzdrowisku kuracjusz otrzymuje wykaz przyjmowanych preparatów oraz zalecenia do stosowania na przyszłość.

 

Ojciec Grzegorz Sroka (1930-2006), franciszkanin, był niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie fitoterapii, najsłynniejszym polskim, a być może i światowym zielarzem zakonnym. Bardzo często jego spostrzeżenia dotyczące terapeutycznego działania ziół, były w późniejszym czasie pozytywnie weryfikowane przez badania naukowe. Ośrodek zielarski w Rychwałdzkie, który powstał dzięki zaangażowaniu i wytrwałości zakonnika, stał się miejscem pielgrzymek tysięcy ludzi, którzy przybywali tu nie tylko z Polski. Opracował ponad 20 preparatów ziołowych (syropy, nalewki, pomady, krople, mieszanki ziołowe) na różne choroby i schorzenia.  Komponował swoje mieszanki w oparciu o głęboką wiedzę, ale opierał się również na intuicji i ogromnym doświadczeniu, jakie nabył podczas długoletniej praktyki zielarskiej. Bardzo często jego spostrzeżenia, dotyczące terapeutycznego działania ziół, były później pozytywnie weryfikowane przez badania naukowe. Był autorem poradników zielarskich oraz propagujących zdrowy tryb życia.