KONTAKT - LEWY BOKS
Dom Aktywnego Seniora
TULIPAN
 
ul. Szpitalna 21 Ustroń 43-450
 
tel. +48 (33) 854-37-80
kom. +48 604-157-574
 

dyrektortulipan@sanatorium-ustron.pl

 
 
Dom Aktywnego Seniora
TULIPAN poleca:
 

 
 

Rytm dnia

 

Dzień rozpoczynamy w zależności od indywidualnego planu opieki. Najczęściej podstawowymi, zaleconymi badaniami jak np. mierzeniem ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi. Pomagamy naszym mieszkańcom w porannej toalecie oraz ubieraniu.

 

godz. 7.30 - 9.30 ŚNIADANIE

Po śniadaniu zapraszamy na zajęcia w ramach terapii zajęciowej, spacery oraz czas wolny, który trwa do obiadu z przerwą na drugie śniadanie

 

godz 11.00 DRUGIE ŚNIADANIE

 

godz. 12: 30 - 14:30 OBIAD

Po obiedzie zalecamy drzemkę. Czas do kolacji wypełniamy też spacerami oraz spotkaniami towarzyskimi z przerwą na podwieczorek.
 

godz. 16.00 PODWIECZOREK

 

godz. 18.00-19.30 KOLACJA

Po kolacji spotykamy się na świetlicy gdzie wspólnie oglądamy TV, czytamy książki i czasopisma, spędzamy razem czas.

 

Osobom potrzebującym opiekunowie pomagają w porannej i wieczornej toalecie oraz ubraniu, służą też pomocą w trakcie posiłków. Pielęgniarka czuwa nad prawidłowym przyjmowaniem zleconych leków.

W okresie letnim przy ładnej pogodzie podwieczorki serwujemy w ogrodzie.

 

Przewidujemy wspólne świętowanie różnego rodzaju uroczystości jak urodziny czy imieniny naszych mieszkańców, ale też wspólne obchodzenie Świąt i innych, ważnych wydarzeń.

 

W naszym Domu chętnie przyjmujemy gości. Aby zapewnić naszym mieszkańcom kontakt z dziećmi i młodzieżą współpracujemy z ustrońskimi szkołami i przedszkolami.